• امکان استفاده از بهترین خدمت رسانان حوزه تعمیر هیتربرقی
 • در حال حاضر خدمات تنها در شهر مقدس مشهد اتفاق می افتد.
 • ثبت سفارش برای شما هیچ هزینه ای ندارد!
 • پشتیبانی تا جلب رضایت شما بصورت کامل
 • در صورت بروز هرگونه سوال با ما تماس بگیرید. 05137676070

هیتر برقی و اجاق برقی یکی از پر مصرف ترین وسایل خانگی است. هیتر برقی خانگی انرژی الکتریکی را به انرژی حرارتی تبدیل می کند و به ترتیب برای گرم کردن  و پختن غذا از آن ها استفاده می کنند. یکی از مزیت های بخاری برقی عدم آلودگی محیط زیست است، به همین علت اکثر افراد علاقه مند به محیط زیست به جای استفاده از بخاری نفتی یا گازی از هیتر برقی استفاده می کنند. در این مقاله می خواهیم در مورد عیب یابی و تعمیر هیتر برقی خانگی و اجاق برقی می پردازیم.

در عصر حاضر انواع بخاری و اجاق برقی تولید شده است و برای انتقال سریع تر گرما به محیط اطراف بخاری از فن های دمنده مخصوص در هیتر های برقی استفاده می کنند.

انواع هیتر های برقی

بخاری های برقی را در مدل های گوناگونی می سازند. هیتر های برقی را با توجه به تعداد و نوع المنت، توان الکتریکی، نحوه اتصال و قطع شدن مدار، شکل ظاهری هیتر یا اجاق برقی و سیستم کنترل آن دسته بندی می کنند.

نکاتی مهم برای تعمیر هیتر برقی خانگی

هدف این مقاله آموزش باز و بست کردن دستگاه هیتر و عیب یابی بخاری برقی و تعمیر آن است. معمولا نحوه سرویس دوره ای و نکات آن را در دفترجه راهنمای هیتر های برقی درج می کنند. در این فرآیند یاد می گیرید چگونه اتصالات را چک کنید، عایق بندی دستگاه را ببینید و در صورت وجود مشکل آن را بصورت ابتدایی حل کنید.

دلیل آموزش ساده این است که خودتان بتوانید این کار را انجام دهید و اگر مشکل کمی بزرگ تر باشد لازم است که حتما کار را به یک خدمت رسان با تجربه بسپارید چرا که ممکن است تعمیر بدون تجربه خرابی های بیشتری را به بار بیاورد. برای درخواست تعمیر هیتر برقی خود می توانید از طریق اپلیکیشن چی کارا اقدام کنید و درخواست خود را بصورت رایگان ثبت کنید تا سرویس کاران ما با شما تماس بگیرند و مشکل را در سریع ترین زمان ممکن حل کنند. این خدمت در بخش برق و الکترونیک قرار دارد.

چه ابزاری برای سرویس هیتر برقی خانگی لازم است؟

 • پیچ گوشتی تخت یا دوسو
 • پیچ گوشی چهارسو
 • انبردست
 • انبر دم باریک
 • انبر سیم چین
 • فازمتر
 • فرچه سیمی
 • مولتی متر
تعمیر هیتر برقی خانگی

تعمیر هیتر برقی خانگی

نکات ایمنی که باید برای تعمیر هیتر برقی خانگی و عیب یابی آن رعایت کنید

با رعایت این نکات ساده می توانید یک تجربه موفق از سرویس و تعمیر بخاری برقی داشته باشید و هیچ خطری متوجه شما یا بخاری برقی مورد نظر نشود.

اولین نکته که باید در تعمیر تمام وسایل برقی رعایت کنید این است که دستگاه را از برق بکشید.

از بخاری برقی که المنت های آن شکسته اند یا خراب شده اند استفاده کنید چرا که احتمال آتش سوزی در این موارد بالاست.

تحت هیچ شرایطی از هیتر برقی که شبکه محافظ یا عایق سرامیکی ندارد استفاده نکنید.

پریز و سیم های بخار برقی شما باید بتوانند جریان بالا را تحمل کنند چرا که مصرف جریان هیتر های برقی بالاست.

لبه های صفجه های صیقلی منعکس کننده گرمای المنت ها به شدت تیز هستند در هنگام باز کردن و بستن آن ها حتما دقت لازم را به خرج دهید. برای باز کردن و بستن آن ها می توانید از دم باریک استفاده کنید.

برای این که راندمان هیتر برقی خود را حفظ کنید حتما هر چند وقت یکبار صفحات صیقلی را با احتیاط های لازم که بالاتر گفته شد تمیز کنید. برای تمیز کردن صفحات صیقلی ابتدا شبکه محافظ را جدا کنید سپس با یک دستمال تمیز بدون پرز صفحات صیقلی را تمیز کنید. اصلا از بنزین، تینر و … که آتش گیر هستند برای تمیز کردن استفاده نکنید!

اگر باید المنت دستگاه را تعویض کنید حتما از المنت با مقاوت مشابه استفاده کنید برای این که از مقاومت المنت ها آگاه شوید کافیست از یک اهم سنج استفاده کنید.

برای باز کردن و بستن قطعات هیتر برقی، ابتدا دو شاخه رابط برق را از پریز دربیاورید و پس از گذشت مدتی که دستگاه سرد شد، پیچ های آن را باز کنید.

چگونه هیتر برقی را باز کنیم؟

برای تعمیر هیتر برقی ابتدا باید آن را باز کنید تا بتوانید آن را عیب یابی کنید و مشکل اصلی را پیدا کنید. به کمک پی گوشتی تخت شبکه محافظ المنت را کمی به بالا فشار دهید تا از جای خود خارج شود و بتوانید آن را در بیاورید. برای درآوردن محافظ ابتدا پین پایین سپس پین بالا را جدا کنید. بعد از درآوردن محافط نوبت به صفحات صیقلی می رسد.

برای درآوردن صفحات صیقلی منعکس کننده گرما، پیچ گوشتی دوسو را از بغل به آن ها وارد کنید تا از جای خود حرکت کنند. سپس به آرامی آن ها را جدا کنید. صفحات چپ و راست با این روش جدا می شوند.

بعد از باز کردن شبکه محافظ و صفحه های صیقلی محافظت کننده، هیتر را برگردانید و پیچ کلید را با پیچ گوشتی چهارسو باز کنید. بعد از باز کردن پیچ های کلید به کمک انگشتان دستتان، کلید را به آرامی بیرون بکشید. اگر نتوانستید کلید را بیرون بکشید از پیچ گوشتی دوسو برای بیرون آوردن کلید استفاده کنید. احتیاط کنید تا آسیبی به بدنه هیتر و کلید نرسد.

بعد از آن که پیچ های ترمینال کلید را باز کردید حال باید سیم های رابط المنت و بخاری را باز کنید. بعد از نوبت به آن می رسد که با رعایت نکات امنیتی و ایمنی صفحه اصلی را جدا کنید و بیرون بیاورید. در هنگام بیرون آوردن باید سر سیم های رابط را از ترمینال کلید جدا کنید.

اگر به نظرتان ممکن است جای قطعات را فراموش کنید، روی یک  کاغذ نقشه آن ها را بکشید تا با این مشکل روبرو نشوید. پیچ های المنت ها را باز کنید و در صورت نیاز آن ها را با المنت های جدید تعویض کنید.

اگر مشکل هیتر برقی شما بیشتر از این مورد است و نیاز به یک فرد متخصص دارید می توانید از خدمت رسانان چی کارا استفاده کنید تا مشکل شما به سرعت، پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت انجام شود. برای ثبت درخواست خود به صورت رایگان می توانید از این جا اقدام کنید.

پیشنهاد ویژه برای شما

اگر می خواهید که با تخفیف خدمات تاسیسات و لوله کشی چی کارا را انجام دهید، تنها کافی است که بر روی عکس زیر کلیک کنید تا وارد نرم افزار چی کارا بشید و از آنجا شماره تماس خود را وارد کنید و در اپلیکیشن ثبت کنید. در گام بعدی خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و بصورت کاملا رایگان ثبت سفارش کنید:

تعمیر هیتر برقی، شوفاژ و بخاری با تخفیف ویژه

تعمیر هیتر برقی خانگی با چی کارا!